مدیر مجله یکشنبه 26 دی 1395 02:13 ب.ظ نظرات ()
طی سال گذشته میلادی در مجموع ۴۷ میلیون گردشگر داخلی و خارجی از شهر توریستی لس‌آنجلس آمریکا دیدن کردند.

به گزارش مجله سفر به نقل از ایسنا، شهر لس‌آنجلس آمریکا در سال ۲۰۱۶ بیش از هر سال دیگری پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بود و با میزبانی از ۴۷ میلیون گردشگر، رکوردی جدید در عرصه جذب گردشگر به ثبت رساند.

علاوه بر مجموع تعداد گردشگرانی که از لس‌آنجلس دیدن کردند، این اولین شهری در ایالات متحده آمریکاست که توانسته در طول مدت تنها یک سال بیش از یک میلیون گردشگر از چین جذب کند. تنها کشور خارجی که گردشگران بیشتری در لس‌آنجلس داشته مکزیک، کشور همسایه بوده است.

«اریک گارستی»، شهردار لس‌آنجلس که از سال ۲۰۱۳ این مسئولیت را بر عهده دارد، در یک نشست خبری ضمن ارائه آمار و ارقام گردشگری این شهر گفت، بسیار سخت در تلاش هستیم که این شرایط را حفظ کنیم و حتی گردشگران بیشری را نیز به شهر بکشانیم.

شهردار لس‌آنجلس همچنین گفت: قرارداد جدید برای آوردن موزه هنرهای روایتی لوکاس به لس‌آنجلس از جمله تلاش‌ها اخیر ما بوده است. استودیو یونیورسال که با تعمیر و تجهیز ۱.۵ میلیارد دلاری شامل "دنیای جادوگری هری پاتر" شده است نیز از مهمترین علل جذب توریست به شهر بوده و این پارک در سال ۲۰۱۶ به رکورد جدیدی در جذب بازدیدکننده دست یافت.

لس‌آنجلس که پیش از این بیشتر به عنوان شهر سلبریتی‌ها شناخته می‌شد، حالا به یک مقصد گردشگری فرهنگی مهم تبدیل شده و از قبل نیز خیلی در دسترس‌تر است و بیش از ۵۰ هتل نیز در این شهر توریستی در حال ساخت است.

این شهر پس از نیویورک پربازدیدترین شهر در آمریکای شمالی است. گردشگری لس‌آنجلس میزبان طیف متنوعی از گردشگران از لندن‌، ونکوور، شانگهای‌، توکیو، پاریس و مکزیک است.

منبع