مدیر مجله چهارشنبه 22 دی 1395 02:25 ب.ظ نظرات ()
عضو شورای مشورتی کنفرانس سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و هتلداری گفت: سرمایه گذاران بزرگ صنعت هتلداری جهان برای بررسی شرایط سرمایه گذاری در گردشگری به ایران می آیند.

اکبر غمخوار به خبرنگار مهر گفت: کنفرانس سرمایه گذاری در صنعت هتلداری و گردشگری (IHTIC) از روز ۱۹ تا ۲۰ بهمن ماه در هتل پارسیان اوین با حضور فعالان گردشگری، هتلداری و گروههای هتلداری بزرگ داخلی و خارجی برگزار می شود. این کنفرانس توسط سازمان متولی اجرای کنفرانس های سرمایه گذاری جهانی گردشگری و هتلداری سازمان دهی شده است این سازمان سمینارهای متنوعی را برگرار می کند به عنوان مثال در آلمان هر سال دو هزار نفر در آفریقا و قاره های دیگر را گردهم می آورد تا درباره ظرفیت های هتلداری و گردشگری به صورت رو در رو صحبت کنند. امسال هم این برنامه در ایران برگزار خواهد شد.

وی گفت: این برنامه چهار گروه مخاطب خواهد داشت از جمله سرمایه گذاران علاقه مند برای حضور در ایران، شرکت های زنجیره ای هتلداری و طراحان بین المللی هتل و شرکت هایی که مطالعات امکان سنجی برای ساخت هتل را انجام می دهند. از ایران نیز شرکت های علاقه مند در حوزه سرمایه گذاری حضور دارند.

غمخوار بیان کرد: در این برنامه چالش های گردشگری اعم از هتل، سیستم های حمل و نقل هوایی و آژانس های گردشگری مطرح می شود و تا کنون حضور گروههایی از جمله اکور فرانسه، ملیای اسپانیا، روتانا، رودا در این برنامه قطعی شده است. همچنین مقامات ایرانی نیز از وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان میراث فرهنگی و بانک ها در این برنامه حضور پیدا می کنند.

غمخوار گفت: باید در ایران تاسیسات زیربنایی مانند هتلها، خدمات رفاهی و حمل و نقل توسعه یابد و  این کارها انجام نمی شود مگر اینکه سرمایه گذاران خارجی به ایران بیایند. این سمینار به نوعی پتانسیل های موجود  قوانین و مقررات و تسهیلات سرمایه گذاری را معرفی می کند. همچنین در پنل مربوط به شهرداری ها نیز شهرداران کلان شهرها تسهیلاتی که به سرمایه گذاران خارجی خواهند داد را تشریح می کنند.

منبع